Mikropale na zakładzie przemysłowym

Wykonaliśmy mikropale na zakładzie przemysłowym według naszego autorskiego projektu technologicznego. O projekcie mogą Państwo przeczytać w dziale “aktualności”. Roboty budowlane wykonaliśmy we współpracy z firmą OraK, natomiast sama budowa zlokalizowana była w Chorzowie na terenie zakładu przemysłowego. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w pracy na zakładach przemysłowych, zatem jest nam bardzo łatwo dostosować się do indywidualnych wymogów panujących na danym zakładzie. Zawsze przestrzegamy przepisów BHP i wszelkich innych wymogów, nie mniej zaczynając pracę na każdym z zakładów musimy się szybko nauczyć i dostosować do przepisów wewnętrznych. W tym przypadku na przykład zaskoczyliśmy się, że praca na wysokości rozpoczyna się od 0,5m różnicy wysokości. Nie mniej, szybko się dostosowaliśmy, a prace wykonaliśmy sprawnie i bezproblemowo. Częścią naszego profesjonalizmu jest zawsze korzystny termin wykonania naszych usług!

Mikropale na zakładzie przemysłowym – przygotowanie

Otrzymaliśmy założenia projektowe (wraz z reakcjami na mikropale) od Głównego Projektanta i przystąpiliśmy do pracy. Nie ingerowaliśmy w rozstawy osiowe oraz ilości mikropali, a jedynie skupiliśmy się na dobraniu rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych oraz długości mikropali. Mikropale, które wykonaliśmy służą jako oparcie belki oczepowej pod wykonanie ściany szczytowej hali. Pierwotnie planowaliśmy wykonanie pali fundamentowych w układzie jednorzędowym zamiast mikropali w dwóch rzędach. Jednakże, uzgodniliśmy, że wykonanie pali będzie trudne ze względu na zalegająca ławę fundamentową pod poziomem terenu. Zastaliśmy zatem “las palików geodezyjnych”, przygotowaliśmy sprzęt i przystąpiliśmy do działania. Mikropale w ramach tej budowy wierciliśmy mobilną wiertnicą gąsienicowym o masie własnej około 2,5 tony. Bardzo dużym atutem, poza wyposażeniem w młotek dolny i podwoziem gąsienicowym jest właśnie jej ciężar. Dzięki temu mogliśmy przywieźć sprzęt (wiertnica, pompa do zaczynu, mieszalnik, osprzęty) samochodem ciężarowym wyposażonym w HDS. W czasie, gdy pracownicy przygotowywali sprzęt do pracy, kierowca samochodu ciężarowego dostarczył całość cementu do wykonania zadania. Ta mobilność i niezależność znacznie przyśpiesza proces inwestycyjny.

Ilości i rozwiązania

Wykonaliśmy łącznie 42 sztuki mikropali iniekcyjnych w systemie samowiercącym. Wierciliśmy koronką żwirową o średnicy 110, natomiast jako zbrojenie zastosowaliśmy żerdź systemową R38/7,1. Poszczególne odcinki żerdzi łączyliśmy tulejami systemowymi (mufkami), ze względu na to, iż stosowaliśmy odcinki o długości 1,5m każdy. Wszystkie mikropale wykonaliśmy do żądanej rzędnej oraz nakręciliśmy dolne nakrętki. Płytki oporowe pozostawiliśmy do samodzielnego montażu GW, gdyż jeżeli byśmy je od razu zamontowali, toteż stanowiłyby jedynie utrudnienie. Wykonawca robót żelbetowych osadził je po wykonaniu zbrojenia dolnego belek oczepowych. Gdy wykonujemy nasz zakres prac, to zawsze koordynujemy ich sposób wykonania z pozostałymi wykonawcami. Dzięki temu zarówno “nasz” zakres prac jest wykonany sprawnie, jak i ułatwiamy prace innym wykonawcom, przyśpieszając tym samym globalnie czas Inwestycji. Wykonaliśmy w ten sposób łącznie 42 sztuki mikropali o długości łącznej 252 mb. Zachęcamy do współpracy!

2017
Rok założenia
203
Wykonanych projektów
78
Zrealizowane budowy